Veliki Tjedan i Uskrs na Pantovčaku


§ 25. ožujka CVJETNICA – NEDJELJA MUKE GOSPODNJE
svete mise su u 9, 10.30 te 18.30 sati / prilika za ispovijed kod svih svetih misa
(prilog od maslinovih grančica namijenjen je potrebama župnog caritasa)
 
§ 27. ožujka VELIKI UTORAK—ŽUPNA USKRSNA ISPOVIJED od 19 sati
(na raspolaganju za ispovijed će biti više svećenika)
 
§ 29. ožujka VELIKI ČETVRTAK—MISA VEČERE GOSPODNJE u 18.30 sati
§ 30. ožujka VELIKI PETAK—SPOMEN ISUSOVE MUKE I SMRTI u 18.30 sati
§ 31. ožujka VELIKA SUBOTA—VAZMENO BDIJENJE u 20 sati
 
§ 1. travnja USKRS – NEDJELJA USKRSNUĆA GOSPODNJEG
svete mise su u 7, 9 i 10.30 sati / blagoslov hrane kod svih svetih misa
 
§ 2. travnja USKRSNI PONEDJELJAK svete mise su u 9 te 10.30 sati; nema večernje sv. mise
(nakon svete mise u 9 sati je ŽUPNI DORUČAK za sve župljane u prostoru župne dvorane—ostvarujemo zajedništvo svojom prisutnošću te svojim doprinosom u hrani i piću! Dobrodošli!)
 
 

Dragi župljani!

Ljudi dobre volje!

         Ojačani vjerom uskrsnog događaja živimo zbilju uskrslog Krista: pobjeđujući smrt i unoseći u svijet vjeru, nadu i ljubav. Samo susret s Uskrslim mijenja naš pogled na svijet, na ljude i njihove odnose. Tako se izgrađuje bolji svijet!

           Gospodinovo uskrsnuće nije tek istina koju treba poznavati, nego događaj koji treba živjeti. Dar vječnosti, koji iz uskrsnuća izvire, svakog dana iznova pruža priliku za radost i nadu, ljubav i sreću.

uskrsli isus2

Neka Uskrsli ispuni Vaše dane svojim mirom i blagoslovom!

Vama i Vašim obiteljima, onima koje nosite u srcu, želim blagoslovljen Uskrs!

U radosti našeg skorog susreta

                                                                                 Vaš župnik

                                                                                 Vladimir Kerečeni

 

Koristimo priliku da zahvalimo svima koji duhovno i materijalno doprinose životu naše župne zajednice. Poznate su Vam župne kreditne obveze i obveze prema Nadbiskupiji. Žarka je želja da se što prije pristupi uređenju župne kuće kako bi svećenik nakon 19 godina postojanja župe mogao i stanovati u župi. Također je želja da se u crkvi postave primjerene klupe. Svaka kuća– obiteljska ili župna ima svoje redovite troškove. Sve ono što želimo ostvariti bit će moguće našim zajedničkim doprinosom– za našu župnu zajednicu. Unaprijed zahvaljujemo za Vaš doprinos te se i nadalje preporučujemo!

* u prilogu možete pronaći prigodnu uskrsnu čestitku.

 
 
 
 1. NAJNOVIJE
 2. NAJČITANIJE
 • Župni listić tijekom božićnog vremena i raspored blagoslova obitelji
  Župni listić tijekom božićnog vremena i raspored blagoslova obitelji   Dragi župljani! Ljudi dobre volje! Dok tmine ovog svijeta zastiru pogled, toliko je dobrih ljudi koji sjaje ljubavlju. Neka nam Gospodin udijeli dar vjere da ne previdimo veliku svjetlost Bogočovjeka na zemlji. Jer Kristovo je rođenje početak našeg božanskog preporođenja. Neka nas sve u životu i radu vodi snažna poruka Radosne vijesti! Sretan Božić i blagoslovljenu novu 2018. godinu u iščekivanju našeg skorog susreta, svako dobro želi Vam Vladimir Kerečeni župnik Na niže navedenim…
 • Odredbe o postu i nemrsu u Zagrebačkoj nadbiskupiji
  Odredbe o postu i nemrsu u Zagrebačkoj nadbiskupiji Prema kanonskim odredbama i odluci zagrebačkog nadbiskupa kardinala Josipa Bozanića o postu i nemrsu u Zagrebačkoj nadbiskupiji u 2017. godini, ističemo sljedeće:Katoličkim vjernicima preporučuje se post i molitva, posebno petkom, kao dragocjeno sredstvo na putu zajedništva s Bogom i služenja braći ljudima. Stoga je važno da svećenici povremeno na to podsjete župljane i protumače im kršćansko značenje molitve i posta.POST i NEMRS obvezuju vjernike na Pepelnicu i Veliki petak. Uzdržavanje od mesne ili druge hrane…
 • Riječ Božja u Korizmi
  Riječ Božja u Korizmi Korizma je priprava za temeljni blagdan kršćana: USKRS. U njemu je sažeta osnovna zbilja kršćanske vjere - vazmeno otajstvo. Krist je nadvladao smrt, a s njome mržnju, zloću i grijeh i očitovao se kao Pobjednik. Zbog toga su od davnine u vazmenoj noći pripravnici na krštenje primali sakrament krštenja i tako su svjesno prianjali uz Krista i dali se na put koji je on zacrtao svojim životom.I danas, kada u našoj sredini ima još uvijek…
 • Kumstvo
  Kumstvo U pastoralu sakramenata krštenja, potvrde i ženidbe, gotovo svakodnevno se susrećemo s problematikom kumstva i kumovanja. Velik broj vjernika nije upućen te nažalost ne razumije ulogu i značenje osobe kuma/e prilikom slavljenja sakramenata, a još manje njegove dužnosti i obaveze koje bi imao/la obavljati tijekom čitavoga života. Odatle proizlaze brojne poteškoće, problemi, nesporazumi, a nerijetko i traume koje nastaju u trenutku kada postane jasno da osoba koja je ˝odabrana˝ ne može biti kum/a, jer za…
 • Uskrs - Vazam
  Uskrs - Vazam Uskrs je najveći i najstariji blagdan kršćanstva. Kršćani slave uskrsnuće svoga Gospodina – Isusa Krista. Po evanđelju ono se dogodilo u okvirima ondašnje židovske Pashe. Stoga se, kao i Pasha, slavi svake godine u doba punog mjeseca, neposredno iza proljetne ravnodnevnice. Osnovna poruka kršćanske vjere jest Kristovo uskrsnuće kao zalog našega uskrsnuća. To je temeljni događaj koji do kraja osmišljava svaki ljudski život i cijelu povijest čovječanstva. Bez toga uskrsnuća, koje jamči vječnu budućnost svake…